Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlažba

   Dlažba je další naše nabízená komodita

   Materiál na dlažby je nejčastěji používána žula. Ale i kvarcit  neboli křemenec, který má velmi příjemnou teplou barvu, a má také několik druhů barev.

    Z žulových dlažeb je nejvyhledávanější formát 40x40 cm. Další formáty bývají 30x30 cm anebo i 61x30,5 cm. Pravidlo je, že tím větší formát dlažby, tím hezčí. Ale tím i horší na práci.  Do vnitřních prostor je nejpoužívanější tloušťka 1 centimetru, ale dodáváme i v tloušťkách 2 a 3 centrimetry. Pro venkovní účely je vhodná dlažba tloušťky 3 cm, ale je možné i ji dodat 2 cm. Pokud se jedná o terasu, která je jenom pochůzná a zakrytá, je možné dát i 1 cm dlažbu.

Povrch žulové dlažby je leštěný a hrubší - opalovaný. Opalovaná dlažba je vhodná na venkovní užití - terasy, schody, kolem bazénů. Leštěná dlažba je do vnitřních prostor, protože v zimním období klouže.

   Z dalších materiálů, které se na dlažbu používají, je velmi příjemný materiál Kvarcit = křemenec.  Bývá v různých tloušťkách a formátech a barevných variacích. Formáty - je možné mít čtvercové formáty ale i obdélníkové anebo formáty na benátskou dlažbu. Barvy jsou od zelené, šedé, světlé přes žlutozlatou velmi příjemnou barvu. Kvarcit se hodí jak k obkladu stěn - formou benátské dlažby. Tak na dlažbu - také formou benátské dlažby, anebo pravidelnými formáty dlažby na schody, terasy.

viz fotogalerie:http://www.camgranito.cz/fotoalbum/materialy/